Zájezd do Španělska

Španělsko společná fotka

V průběhu druhé poloviny září roku 2023 se uskutečnil školní zájezd do Španělska. Účastníky zájezdu letos čekala dlouhá cesta autobusem do Katalánského městečka Blanes. Ubytování bylo zařízené v příjemném hotelu Checkin Blanes včetně polopenze, kde se servírovala místní i klasická kuchyně.

Program zájezdu byl plný zajímavých výletů, zážitků a v neposlední řadě zábavy. Navštívili jsme například známé město Barcelona. Zde se šlo po stopách světově známého architekta Antonia Gaudího. Dostali jsme tak šanci vyfotit se s jeho nejzajímavějšími památkami, jako jsou domy Casa Batlló, Casa Milá a s nezaměnitelnou katedrálou Sagrada Familia. Od stejnojmenného architekta jsme měli možnost projít i park Güell.

Avšak viděli jsme toho mnohem více. Itinerář čítal výlety do oblasti Gerony a její přírodní sopečné rezervace Garrotxa, jež jsme si prošli pěší turistikou s velmi příjemnými průvodci. Nechyběl pohled ani na středověké město Besalú, přímořské město Cadaqués nebo například klášter Sant Pere de Rodes.

Kromě výjezdů na takováto krásná místa si všichni měli šanci nakoupit spoustu suvenýrů anebo koupat se v moři. Zájezd jsme zakončili opět v Barceloně okružní plavbou okolo jejího pobřeží a příjemnou procházkou na rozloučenou.

Veliké díky patří cestovní společnosti Delfín travel a mým kolegům, jimiž jsou Markéta Bedoya a Luis Palacios, díky kterým se celý zájezd uskutečnil.

Filip Novák (pedagogický doprovod)