Zájezdy

Poznávací zájezdy

Třetí zářijový týden byl pro 52 žáků a 3 tři vyučující z naší školy ve znamení poznávacího zájezdu do Španělska. Na konci dvacetihodinové cesty autobusem na nás čekalo teplo, sluníčko a pláž s mořem, kam jsme se ihned po příjezdu vydali. A abychom rozchodili ztuhlé nohy z autobusu, navštívili jsme k večeru zdejší maják a prošli si část městečka Calella, ve kterém jsme po dobu našeho výletu bydleli. Další den nás už čekala Barcelona. K vidění byla nejprve socha Kryštofa Columba, proslavená Las Ramblas a gotická čtvrť s mnoha známými katedrálami. Po krátkém přesunu autobusem následoval Park Güell, fotbalový stadion FC Barcelona a třešničkou na dortu byla prohlídka katedrály Sagrada Família. V úterý jsme navštívili horský klášter Montserrat ve vápencovém pohoří. Kromě krásného chrámu jsme se celý den kochali dechberoucími výhledy, které nás doprovázely během pikniku i během výšlapu, jenž jsme zde podnikli. Ve středu jsme absolvovali prohlídku dvou středověkých měst. Prvním z nich byla Gerona, která mohla kromě obrovského chrámu nabídnout i krásné středověké uličky a park. Město Besalú bylo o poznání menší, ale i zde se nacházely krásné stavby, které stály za vidění. Poslední den jsme se přesunuli vlakem do pobřežního městečka Blanes, kde jsme měli poslední možnost vykoupat se a nakoupit drobné dárky. Pak už jen zbývala cesta domů. Za pouhé 4 dny strávené ve Španělsku jsme viděli mnoho památek, navštívili nespočet krásných míst a nafotili spoustu fotek, které nám je budou připomínat. Myslím, že se tento zájezd opravdu povedl a všichni jsme přijeli plni nových zážitků a zkušeností.

Petra Š., 4. C

Pro výuku anglického jazyka jsou velmi motivující poznávací zájezdy do Anglie. Žáci bydlí v anglických rodinách, poznávají Londýn a další významná místa.

OA Dušní, poznávací zájezd, most přes Temži. Londýn
Anglie (ilustrační foto 1)
OA Dušní, poznávací zájezd, double-decker bus
Anglie (ilustrační foto 2)

 

Také učitelé dalších cizích jazyků organizují poznávací zájezdy, například do Rakouska, Německa a Francie.

Letošní krásné léto jsme si tak trochu prodloužili tím, že jsme hned na začátku nového školního roku vyrazili na poznávací zájezd do Francie.  Tentokrát nikoli do Paříže a okolí jako tradičně, ale čekala nás Francouzská riviéra, jedna z nejpopulárnějších oblastí jihovýchodní Francie proslulá svou úchvatnou přírodou. Všechny nás ohromila krásnými plážemi, azurově modrým mořem a přehlídkou nejrozmanitějších výstavních jachet, houpajících se na vlnách Středozemního moře. Luxusní voňavé butiky na promenádách lemovaných palmami, křivolaké romantické uličky ve městech, jež dýchají dávnou historií, a nádherné vyhlídky na členité pobřeží, nenechaly nikoho z nás chladným. Na své si tu přišel opravdu každý. Během šestidenní ho cestování jsme měli možnost poznat města Nice, Antibes, Saint Tropez, Cannes a Monako, jež snoubí luxus, okázalost s šarmem a vůní historie, kterou můžeme objevovat po celé Francii. Mezi největší zážitky patřila návštěva jedné z nejznámějších parfumérií v Grasse, kde nám podrobně vysvětlili proces výroby slavných francouzských parfémů. Dalšími nezapomenutelnými momenty  byly například  procházka okolo slavné četnické stanice, proslavené jedinečným hercem Luisem de Funésem z Četníků ze Saint Tropez, průjezd Vlčí soutěskou Gorges du loup s krásnými vodopády a v neposlední řadě vesnička Gourdon se starobylými domy či Èze, vesnička připomínající Orlí hnízdo. Výčet je bohatý stejně jako naše zážitky a vzpomínky, které jsme si domů přivezli v podobě fotografií a tradičních francouzských dárečků pro sebe i své nejbližší.   I přes jednu velmi nemilou záležitost, která nás během zájezdu potkala, jsme si výlet společně užili a ve zdraví se vrátili zpět domů.

Mgr. L. Hapalová

OA Dušní, poznávací zájezd, západ slunce u moře
Francie