Zájezdy

Poznávací zájezdy

V průběhu druhé poloviny září roku 2023 se uskutečnil školní zájezd do Španělska. Účastníky zájezdu letos čekala dlouhá cesta autobusem do Katalánského městečka Blanes. Ubytování bylo zařízené v příjemném hotelu Checkin Blanes včetně polopenze, kde se servírovala místní i klasická kuchyně.

Program zájezdu byl plný zajímavých výletů, zážitků a v neposlední řadě zábavy. Navštívili jsme například známé město Barcelona. Zde se šlo po stopách světově známého architekta Antonia Gaudího. Dostali jsme tak šanci vyfotit se s jeho nejzajímavějšími památkami, jako jsou domy Casa Batlló, Casa Milá a s nezaměnitelnou katedrálou Sagrada Familia. Od stejnojmenného architekta jsme měli možnost projít i park Güell.

Avšak viděli jsme toho mnohem více. Itinerář čítal výlety do oblasti Gerony a její přírodní sopečné rezervace Garrotxa, jež jsme si prošli pěší turistikou s velmi příjemnými průvodci. Nechyběl pohled ani na středověké město Besalú, přímořské město Cadaqués nebo například klášter Sant Pere de Rodes.

Kromě výjezdů na takováto krásná místa si všichni měli šanci nakoupit spoustu suvenýrů anebo koupat se v moři. Zájezd jsme zakončili opět v Barceloně okružní plavbou okolo jejího pobřeží a příjemnou procházkou na rozloučenou.

Veliké díky patří cestovní společnosti Delfín travel a mým kolegům, jimiž jsou Markéta Bedoya a Luis Palacios, díky kterým se celý zájezd uskutečnil.

Filip Novák (pedagogický doprovod)

Španělsko společná fotka
Španělsko úvodní

Od 10. do 12. května t. r. jsme jako žáci třetích ročníků měli možnost absolvovat zájezd do Polska. První den jsme navštívili solný důl Vělička, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Další den jsme se podívali do Krakova, kde jsme viděli hrad Wavel a Staré Město. Odpoledne jsme jeli na exkurzi do koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau. Poslední den jsme se zastavili na prohlídku Wroclawi, Evropského hlavního města kultury roku 2016. Prošli jsme hlavní památky města a navštívili expozici Hydropolis, která je věnována vodě. V Polsku se nám líbilo a děkujeme vyučujícím za zorganizování akce.

 

Helena Vacovská (3. E)

koncentrační tábor
Polsko06

Dne 27. 4. 2023 se třídy 2. D a 2. E vydaly na poznávací výlet do Německa, přesněji do Saského Švýcarska na pevnost Königstein. Uvnitř pevnosti jsme měli komentovanou prohlídku, při které jsme viděli např. kasárny, klenotnici, zahrady, sklepení či dokonce Studniční dům s druhou nejhlubší studnou v Evropě. Dále jsme měli rozchod po pevnosti, abychom ji mohli důkladněji prozkoumat nebo se pokochat výhledem z pevnosti. Počasí nám velmi přálo. Odcházeli jsme domů s pocitem pěkně prožitého dne a s novými zážitky, na které určitě nikdy nezapomeneme.

Tomáš Satoranský (2. D)

hromadné foto
Köenigstein úvodní foto

Od 11. 4. do 16. 4. t. r. třetí ročníky naší školy absolvovaly zájezd do jihozápadní Anglie. Cesta proběhla bez problémů. Zažili jsme přejezd Eurotunelem, navštívili loď admirála Nelsona, viděli přírodní krásy jihozápadní Anglie včetně Stonehenge a dokonce si mohli přečíst nejstarší listinu svobod v krásné gotické katedrále Salisbury.  Poslední den jsme se vydali na objevování památek a zajímavostí hlavního města, Londýna. Zážitky byly znásobeny typickým anglickým počasím, kde jsme byli rádi, že nás vítr neodvál. Nemohl chybět ani déšť a mlha. Ale naši chrabří žáci se ani za takových nelidských podmínek nebáli vyzkoušet skok do mořských vln. Vyzkoušeli jsme i typickou kuchyni, o které ale slovo “ delicious“ asi nemůžeme použít. Každopádně jsme si zájezd užili a vrátili se domů plni nových zážitků.

hromadné foto z Anglie
Anglie úvodní