Pořádané soutěže

Ekonomický tým

Dne 25. září 2019 pořádala naše škola další ročník krajské soutěže Ekonomický tým 2019, který se koná pod záštitou Asociace obchodních akademií. Soutěže se zúčastnilo celkem 8 týmů z pražských obchodních akademií. Vítězem se stal tým z Karlínské obchodní akademie, který postupuje do celostátního kola. Náš tým ve složení Miloslav P., Viktórie K. a Martin V. žáci 4. A, skončil na 4. místě.

Blahopřejeme.

Soutěžní družstvo naší školy na soutěži "Ekonomický tým".
Soutěž „Ekonomický tým“

Mikulášská soutěž v psaní na klávesnici 2. ročníků

V úterý 3. prosince 2019 se na naší škole konal již 22. ročník soutěže v psaní na klávesnici Mikulášský turnaj pro žáky 2. ročníku. V konkurenci 30 žáků z 10 pražských obchodních akademií a obchodních škol vyhrála Tereza Firbachová z ČAO Resslova 5 s výkonem 329,4 čistých úhozů za minutu. Z našich žáků se na 13. místě umístila Simona Hejtíková z 2. A s výkonem 225 č. úh./min., na 18. místě Adela Messany z 2. B s výkonem 210,9 č. úh./min. a na 22. místě Ruslan Vetoshev z 2. E s výkonem 201,3 č. úh./min. Pro naše žáky to byla první soutěžní zkušenost. Věříme, že jejich výkony se budou stále zlepšovat, aby se mohli zúčastnit dalších soutěžních klání.

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

Ve středu 20. 3. 2019 hostila naše škola již podruhé nejlepší ruštináře z celé Prahy. Soutěžící byli rozděleni do 4 kategorií (ZŠ a víceletá gymnázia, SŠ I – s výukou RJ do 3 let, SŠ II – s výukou RJ s více než 3 roky a SŠ III – pro žáky ze zemí bývalého SSSR kromě Ruska). Postupně na ně čekal poslech, konverzace na vylosované téma a řešení jazykové situace. Naši školu reprezentovala z důvodu absence Daniely Viesnerové pouze Ivana Riško (4. A). Po velmi vyrovnaném boji, kdy zaostala za vítězkou pouze o bod, získala v kategorii SŠ III 2. místo. Ivaně gratulujeme k výsledku, děkujeme jí za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů nejen u maturitní a přijímací zkoušky na VŠ, ale i v osobním životě.

Martin Vychytil
za zkušební komisi

Předávání cen vítězům krajského kola Konverzační soutěže v ruském jazyce
Konverzační soutěž v ruském jazyce