Pořádané soutěže

Ekonomický tým

Dne 3. 10. 2022 se na naší škole utkali žáci sedmi pražských obchodních akademií v krajském kole soutěže Ekonomický tým. Vítězství a postup do celostátního kola vybojoval tým složený ze 3 žákyň ČAO Dr. E. Beneše, Resslova 8. Z druhého místa se radoval tým OA Kubelíkova a ze třetího tým OA Bubeneč. Týmu naší školy ve složení Veronika Rubačová (4. A), David Hampejsek (4. D) a Jan Šafář (4. B) o jeden bod uniklo třetí místo. Přesto se mohou radovat z dobrého umístění.

Gratulujeme vítězům a děkujeme za účast všem žákům i pedagogům, kteří své týmy doprovázeli. Již nyní se těšíme na setkání v následujícím školním roce.

Tým OA Dušní v soutěži Ekotým
Ekonomický tým 2022

Mikulášská soutěž v psaní na klávesnici 2. ročníků

Dne 6. 12. 2022 se uskutečnila na naší škole soutěž v psaní na klávesnici nazvaná Mikulášský turnaj. Soutěže se zúčastnilo 26 soutěžících z deseti obchodních akademií. Na 3. místě skončil soutěžící z OA Heroldovy sady, na 2. místě zástupce z ČAO Dr. E. Beneše, Resslova 8 a vítězem se stal Tobiáš Chvátal z OA Dušní.

Soutěžní text připravil a soutěž vyhodnotil zástupce NPI v Praze Ing. Vít Valeš.

paní ředitelka s vítězem soutěže
Mikulášský turnaj 1

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

Ve středu 19. 4. 2023 hostila naše škola již popáté nejlepší ruštináře z celé Prahy. Soutěžící byli rozděleni do 4 kategorií (ZŠ a víceletá gymnázia, SŠ I – 1. a 2. ročník, SŠ II – 3. a 4. ročník a SŠ III – pro žáky ze zemí východní Evropy). Postupně na ně čekal poslech, konverzace na vylosované téma a řešení jazykové situace. Naši školu reprezentovali Natálie Freslová (2. D) a Denys Barnyč (4. D). Natálie skončila na druhém místě a do ústředního kola je nominována jako náhradník. V nejvíce vyrovnané kategorii SŠ III obsadil Denys čtvrté místo (od bronzu ho dělilo jen horší skóre v konverzační části a na vítězku ztratil pouhé 2 body). Oběma žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme jim úspěch v závěru školního roku, Denysovi pak zejména při maturitní zkoušce.

Za zkušební komisi

Martin Vychytil

Soutěžící - společné foto
Olympiáda Rj 1