Pořádané soutěže

Ekonomický tým

4. 10. 2023 pořádala komise ekonomů soutěž Ekonomický tým 2023. Soutěž se organizuje každoročně a probíhá pod záštitou Asociace obchodních akademií. Letošního ročníku se zúčastnilo 8 týmů z pražských obchodních akademií. Náš tým ve složení Karel Zmeškal (4. A), Kristýna Mašková (4. D) a Kateryna Chernei (4. B) skončil na 3. místě.

Gratulujeme vítězům a děkujeme za účast všem žákům i pedagogům, kteří své týmy doprovázeli. Již nyní se těšíme na setkání v následujícím školním roce.

účastníci soutěže
Ekonomický tým

Mikulášská soutěž v psaní na klávesnici 2. ročníků

Dne 5. 12. 2023 se uskutečnila na naší škole soutěž v psaní na klávesnici nazvaná Mikulášský turnaj. Soutěže se zúčastnilo 27 soutěžících z deseti obchodních akademií. Na 3. místě skončil Ricardo Daniel Garcia z ČAO Dr. E. Beneše, Resslova 8, na 2. místě Ladislav Blažek z ČSA Resslova 5 a  vítězem se stal Šimon Novák ze SOŠ pro administrativu EU. Soutěžní text připravil a soutěž vyhodnotil zástupce NPI v Praze Ing. Vít Valeš.

vítězové turnaje
Mikulášský turnaj8

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

Ve středu 20. 3. 2024 hostila naše škola již posedmé (s roční koronavirovou pauzou) nejlepší ruštináře z celé Prahy. Soutěžící byli rozděleni do 3 kategorií (ZŠ a víceletá gymnázia pro žáky 8. a 9. ročníků, SŠ pro nerodilé mluvčí 1. až 3. ročníků a SŠ+ pro žáky ze zemí východní Evropy). Na soutěžící postupně  čekaly porozumění ruskému textu, řešení jazykové situace a popis obrázku. Naši školu reprezentovala Natálie Freslová (3. D), která vyhrála v kategorii SŠ. Natálii gratulujeme k překrásnému výsledku a přejeme jí hodně štěstí a úspěchu v ústředním kole, které se uskuteční na konci května.

Za zkušební komisi
Martin Vychytil

účastníci soutěže
Krajská soutěž v RJ