Pořádané soutěže

Ekonomický tým

V pondělí  4. 10. 2021 pořádala naše škola Krajské kolo soutěže Ekonomický tým 2021. Tato soutěž se konala pod záštitou Asociace obchodních akademií. Letošního ročníku se zúčastnilo 6 týmů z pražských obchodních akademií. Opět se soutěžilo ve dvou disciplínách, a to ve znalostním testu a v prezentaci na dané téma. Na prvním místě skončila Obchodní akademie Holešovice. Náš tým, který tvořili žáci ekonomického lycea třídy 4. C a 4. D, skončil na krásném druhém místě. Gratulujeme!!!

Pozvánka na soutěž Ekonomický tým 2021
Ekonomický tým 21

Mikulášská soutěž v psaní na klávesnici 2. ročníků

Dne 6. prosince 2021 se na naší škole konal již 23. ročník Mikulášského turnaje v psaní na klávesnici pro žáky druhých ročníků obchodních akademií.  Z celkového počtu 28 přihlášených žáků se soutěže zúčastnilo 26. Do soutěže se přihlásilo 8 pražských obchodních akademií. Ve velké konkurenci vyhrál žák s výkonem 330,4 čistých úhozů za minutu. Vítěz byl z Českoslovanské akademie obchodní, Resslova 5, Praha 2. Žáci naší školy obsadili 5.,7., 14. a 17. místo.

Snímek z průběhu turnaje
Mikulášský turnaj 21a

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

Ve středu 20. 3. 2019 hostila naše škola již podruhé nejlepší ruštináře z celé Prahy. Soutěžící byli rozděleni do 4 kategorií (ZŠ a víceletá gymnázia, SŠ I – s výukou RJ do 3 let, SŠ II – s výukou RJ s více než 3 roky a SŠ III – pro žáky ze zemí bývalého SSSR kromě Ruska). Postupně na ně čekal poslech, konverzace na vylosované téma a řešení jazykové situace. Naši školu reprezentovala z důvodu absence Daniely Viesnerové pouze Ivana Riško (4. A). Po velmi vyrovnaném boji, kdy zaostala za vítězkou pouze o bod, získala v kategorii SŠ III 2. místo. Ivaně gratulujeme k výsledku, děkujeme jí za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů nejen u maturitní a přijímací zkoušky na VŠ, ale i v osobním životě.

Martin Vychytil
za zkušební komisi

Předávání cen vítězům krajského kola Konverzační soutěže v ruském jazyce
Konverzační soutěž v ruském jazyce