Kurzy

Seznamovací kurz

Pro žáky prvních ročníků je vždy na začátku školního roku pořádán seznamovací kurz. Žáci se zde poznávají navzájem i se svými učiteli.

První den jsme do své nové školy dorazili s očekáváním a taky dost nervózní, protože jsme nikdo nikoho neznali. To se ale naštěstí docela brzy změnilo. Hned po neděli jsme vyrazili na třídenní seznamovací kurz na Benecko. Do Krkonoš jsme jeli společně my všichni, co jsme právě nastoupili do prváku. Cesta vlakem a autobusem celkem rychle utekla, za necelé čtyři hodiny jsme byli na místě. Program pro nás připravili zkušení instruktoři. Naše pocity byly nejdřív trochu smíšené, protože jsme úplně netušili, co se bude dít a jak to všechno dopadne. Ale bylo to fajn. Zahájili jsme obědem a pak přišlo seznamování se třídou, díky kterému jsme se dozvěděli zajímavé informace o svých spolužácích. Po večeři následovala chvíle osobního volna, po něm seznámení s třídní učitelkou, která nám zodpověděla skoro všechny naše otázky. Druhý den po snídani jsme hráli komunikační hry. I když jsme z některých aktivit byli nadšeni více a z jiných méně, musíme zpětně přiznat, že nás každá hra nějakým způsobem stmelila. Některé nám daly opravdu zabrat, zdály se nám až nesplnitelné, ale nakonec jsme všechny úspěšně zvládli.  Také jsme u nich poznali, že musíme spolupracovat jako jeden  tým.  Nejvíce zábavy jsme zažili večer, když jsme hráli slepý fotbal a jiné hry tzv. naslepo. Nejtěžším úkolem pro většinu z nás byly hry založené na důvěře ke spolužákům, kterých jsme se zúčastnili poslední den. Protože jsme se znali teprve pár dní, některé úkoly byly pro nás neskutečně těžké. Ale našli jsme v sobě důvěru. Tenhle adaptační kurz byl skvělý. K příjemnému průběhu pobytu přispělo i dobré počasí a přátelská atmosféra, která tu panovala. Ke konci už z nás byla moc fajn parta a všichni doufáme, že to tak bude po zbytek studia na téhle škole.

Eliška S.

Lyžařský kurz

V zimních měsících jezdí žáci prvních ročníků na lyžařské kurzy do Alp nebo do Krkonoš. Jsou rozděleni do skupin podle svých lyžařských schopností. Jezdí se na sjezdových lyžích i na běžkách.

Sportovní kurz

Pro mnohé žáky je to prý to nejlepší, co na škole zažijí. Jezdíme do sportovního areálu na Orlík. Součástí kurzu je i výlet na kánoích na zámek Orlík. Jedinou hrozbou je pro nás legendární Pahorek – kopec v lese se 60° stoupáním o délce zhruba 120 m.