Kurzy

Seznamovací kurz

Pro žáky prvních ročníků je vždy na začátku školního roku pořádán seznamovací kurz. Žáci se zde poznávají navzájem i se svými učiteli.

Ve středu ráno 4. 9. t. r. se v Letňanech sešli téměř všichni žáci letošních prvních ročníků. Plni očekávání a trochu i obav z toho, co je vlastně čeká, vyrazili směr Krkonoše.  V příjemném prostředí hotelu Žalý v nadmořské výšce 960 m. n. m. na svěžím horském vzduchu potom strávili tři dny adaptačního kurzu.

Společně se svými třídními učitelkami se zdárně zvládli seznámit, lámat si hlavu nad úkoly, povídat si, řešit problémové situace a mnoho dalšího. Program, který pro ně připravili instruktoři, byl opravdu nabitý. Některé hry a aktivity je zaujaly více, jiné méně. Ale jak sami žáci konstatovali, účel to splnilo. Z adaptačního kurzu se vraceli seznámení.

Po celou dobu panovala velmi příjemná atmosféra, počasí se také vydařilo.

Doufáme, že v tomto hezky nastaveném duchu bude probíhat i studium ve škole.

 Lyžařský kurz

V zimních měsících jezdí žáci prvních ročníků na lyžařské kurzy do Alp nebo do Krkonoš. Jsou rozděleni do skupin podle svých lyžařských schopností. Jezdí se na sjezdových lyžích i na běžkách.

Na kopci v rakouských Dolomitech s OA Dušní jsme nebyli dušní  :DD. Byl to týden plný zvratů počasí, od krásného azura, až po metrovou chumelenici. To tak na horách ale bývá.

Z Prahy odjelo 77 žáků z prvního ročníku. Vrátilo se v pořádku stejné množství. Všichni lyžaři i snowboarďáci se zdokonalili, nelyžaři  pronikli do tajů lyžování a hor.

Kurz proběhl v přátelské atmosféře a už teď se těšíme na další zimu a kurz nastupujících prvních ročníků na OA Dušní.

Za kabinet TEV Sáša Živná