Bílá hora místo Lipska

hvězdice

Praha nabízí mnoho míst, která jsou spojená s různými historickými událostmi. Na některá z nich jsme se podívali i my, žáci 2. E a 2. D. Původně jsme si mysleli, že si užijeme německé Lipsko, ale naši plánovanou cestu sabotoval večer před odjezdem rozbitý autobus. A bohužel ne jeden. Museli jsme vzít zavděk náhradním programem, ale nelitovali jsme, naši učitelé nás mile překvapili.

Nejprve jsme se ráno sešli na zastávce tramvaje Břevnovský klášter. Odtud je to k tomu skutečnému klášteru jen kousek, tak jsme naši procházku začali tam. Pan profesor nám poutavě vyprávěl něco málo z historie místa a dal nám pár kontrolních otázek, na které jsme hravě odpověděli.

Po krátké občerstvovací přestávce jsme se přesunuli do obory Hvězda. Jedná se o krásný a rozlehlý lesopark, který přímo vybízí k procházkám, piknikům, meditacím či sportovním výkonům. Srdcem obory je letohrádek Hvězda, který dostal své jméno podle svého tvaru. Před letohrádkem jsme si pořídili pár fotografií, a to jednotlivců i třídních kolektivů.

Když jsme se dostatečně pokochali krásou Hvězdy, přesunuli jsme se na jedno z nejdůležitějších míst českých dějin, na Bílou horu. Tady nám pan profesor opět poutavě připomněl důležité události a všichni jsme mohli nasávat zdejší atmosféru.

Nakonec vedly naše kroky ještě k jednomu zajímavému místu, ke kostelu Panny Marie Vítězné. Tam jsme si mohli projít nádvoří a obdivovat jeho výzdobu.

Na začátku jsme byli smutní, že Lipsko nevyšlo, ale myslíme si, že se nám den vydařil i tak. Prošli jsme si zajímavá pražská místa a zároveň se poučili. Nakonec to byla moc hezká vycházka.

Kolektiv autorů 2. D a 2. E