Exkurze – Curium

ukázka z prezentace firmy

Dne 22. dubna 2024 se naše třída 2. A zúčastnila exkurze do firmy Curium, která má sídlo v Praze 9 na Proseku. Společně s námi se akce zúčastnila i naše třídní profesorka Hana Vysloužilová s profesorkou Lucií Baradou.

Společnost Curium je světový poskytovatel řešení nukleární medicíny. Vyvíjejí, vyrábějí a dodávají radiofarmaceutické produkty po celém světě, díky kterým se dokáže rozpoznat, zda-li člověk má nebo nemá určitý typ rakoviny.

Pražská pobočka firmy se zaměřuje na činnosti v oblasti financí, lidských zdrojů, služeb zákazníkům, prodejních operací, řízení poptávky a IT, a tam jsme se my šli podívat.

Poděkování patří jejím zaměstnancům, kteří nám firmu za pomoci prezentace představili a zároveň i v souvislosti s účetnictvím ukázali příklady v praxi (práce s fakturou, účtování hmotného majetku, náklady příštích období) a jejich následné řešení.

Firma je otevřená přijímat nové lidi a věnovat čas jejich kvalitnímu zaškolení, a to nejen stálých zaměstnanců, ale i brigádníků. Také nám nabízeli brigádu, takže pokud by někdo z vás měl zájem, neváhejte se jim ozvat.

Za celou třídu děkujeme za zorganizování akce, dozvěděli jsme se spousty nového, zjistili, jak to vefirmě chodí a velice se nám to líbilo. (Karolína Orgoňová, 2. A)