Zeměpisná olympiáda 2022

Mapa světa, logo zeměpisné olympiády
Na konci ledna tohoto roku se na naší škole uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo 17 soutěžících. Tři nejlepší z nich postoupili do kola okresního, které se konalo ve středu 23. 2. 2022 přes on-line systém Masarykovy univerzity, stejně jako minulý rok. Tentokrát ovšem soutěžící vyplňovali test ve škole pod dohledem vyučujících. Naši tři žáci soutěžili v kategorii pro střední školy v rámci oblasti Praha 1.
Nejlepšího výsledku za naši školu dosáhl Matěj Taschner (1. E), který získal 43,5 bodu a umístil se na 14. místě. Muntasir Dallal (2. D) dosáhl na 16. pozici a hned za ním se umístila Lucie Krupičková (1. B).
On-line test se skládal ze tří částí: práce s atlasem, test geografických znalostí a praktická část. Všechny části dohromady zabraly 150 minut. Muntasir „Monty“ Dallal k soutěži říká:
„Neřekl bych, že to bylo něco jednoduchého, ale ani nějak extrémně těžkého. Dvě části proběhly svižně, poslední část byla taková delší z pohledu psychologického a trochu těžší než ostatní, protože tam bylo mnoho grafů a různých měřičů. Mé dojmy ze zeměpisné soutěže byly pozitivní. Tři hodiny jsem se věnoval jednomu předmětu, který mě baví.“
Všem soutěžícím moc děkujeme za účast, za snahu a za jejich zájem o zeměpis.
Mgr. Pavel Krňák