Workshop od spolku Stužák

Stužák logo
V dnešní době je důležité na všechny přijímané informace nahlížet kriticky a být tak o všech aspektech veřejného dění plně informován. S rozlišováním pravdivých informací od dezinformací hravou formou pomůže workshop (od spolku Stužák) Mlhavá objektivita zaměřený na kritické myšlení. Tohoto workshopu se před jarními prázdninami zúčastnili žáci 3. C i 3. D v rámci svých hodin SPK.
Během workshopu měli možnost poznat, jaké vlivy na objektivitu zpravodajství se mohou objevit. Jak o určité události budou informovat seriózní a jak bulvární novináři? Jak komunikují různí aktéři na sociálních sítích? Jakým způsobem se tvoří PR firmám a jak se prezentují jejich zájmy? A toto vše si díky „hraní rolí“ sami vyzkoušeli v simulovaných podmínkách on-line prostoru. Tisková konference ke konci celého workshopu byla takovou pomyslnou třešničkou na dortu, kdy mnozí zjistili, jak je těžké rychle zareagovat na položenou otázku „nepříjemného novináře“.
Workshop mimo jiné ukázal právě to, jak je opravdu tenká hranice mezi informací a dezinformací. Navíc byl příjemným zpestřením hodin a mnozí účastníci si aktivitu opravdu užili a velmi aktivně se zapojili. Třídy tak spolu (i když distančně) strávili čas, který byl i možností se společně zasmát.