Výměnný pobyt v Oberviechtachu

Závěrečné skupinové foto

Již třicátý ročník každoroční výměnné akce v Oberviechtachu začal ve středu 29. května před budovou naší školy. Bylo nás dohromady jedenáct, plus paní profesorky Bendová a Bubeníčková.

Cesta do Oberviechtachu proběhla jako obvykle hladce, takže jsme za přibližně dvě hodiny byli uvítáni našimi německými partnery. Na začátku pobytu jsme se seznámili s rodinami svých partnerů, školou a vyučujícími z Německa, kteří na výměnné akci spolupracují.. Po oficiálním slavnostním uvítaní panem ředitelem a panem starostou jsme se zúčastnili výuky, a to hodin výtvarné výchovy a zeměpisu. Kromě těchto hodin jsme během týdne ještě měli možnost zažít angličtinu, hudební výchovu a další hodiny.

O víkendu nás měly na starost hostitelské rodiny, které nám daly na výběr velký počet aktivit, kterými jsme mohli víkend strávit. Jsem si jistý, že jsme si všichni víkend náležitě užili.

Během týdne jsme pak navštívili Steinberg – „Erlebniskugel“, což je velká rozhledna ve tvaru zeměkoule, netradičně, prostřednictvím umění, jsme se seznámili s Oberviechtachem a navštívili místní muzeum doktora Eisenbarth, užili jsme si „Böhmischer Abend“, tedy český večer, kde pro nás, naše německé partnery, rodiče a profesory byla připravena kulturní zábava a kde nám byly například servírovány i tradiční české buchty.

Poslední den, ve středu, byla na programu celodenní exkurze do města Bamberg, kam nás doprovodili i naši němečtí partneři. Po příjezdu se nás ujala velmi milá paní průvodkyně, která nám celé město pořádně ukázala a poukázala i na skutečnost, že některé části Bambergu jsou velmi podobné některým částem Prahy. Po návratu z exkurze už byl, bohužel, čas na to si jít zabalit své věci a strávit poslední noc v hostitelských rodinách.

Ve čtvrtek 6. června jsme se přibližně v osm hodin ráno rozloučili s našimi partnery, pořídili poslední fotky a vyrazili zpět na cestu do Prahy.

Takový byl tedy náš týden v Oberviechtachu, jsem si jistý, že jsme si ho všichni velmi užili.