Vliv koronaviru na komunikaci

Ukázka práce žáka "Slovíčka - koronavirus"

Nevíte si rady s dnešní mluvou, která se vytvořila kvůli Covid-19? Máte pocit, že média a mladší generace mluví jiným jazykem nebo jen nestíháte všechna slova zaznamenat? Přesně s tímto problémem vám může pomoci náš projekt.

Jaký dopad na komunikaci může mít situace, ve které se právě nacházíme? To jsme se snažili zjistit při plnění projektu. Zadání bylo – zaměřit se na novou slovní zásobu, která souvisí s koronavirovou situací.

Co ale nikdo z nás opravdu nečekal, byla obrovská škála slov, která se nám před očima hromadila. Člověk by nevěřil, co všechno můžou různé situace přinést do slovní zásoby. V našem slovníčku se seznámíte nejen s novotvary, ale i se slangovými a jinými výrazy, se kterými se můžete v současné době setkat. Vytvoření seznamu těchto slov bylo pro nás velmi zajímavé, jelikož do určité míry rozšířilo naši slovní zásobu a znalosti.

Máte-li chuť, nahlédněte do našich vzniklých slovníčků.

žáci 2. A

KOM-projekt 1 KOM-projekt 2 KOM-projekt 3 KOM-projekt 4 KOM-projekt 5 KOM-projekt 6 KOM-projekt 7 KOM-projekt 8 KOM-projekt 9 KOM-projekt 10 KOM-projekt 11 KOM-projekt 12