Exkurze Wikov

prohlídka závodu

S naší paní učitelkou ekonomiky, paní Jelínkovou a naší třídní učitelkou paní Šimek jsme se 12. 3. 2024 vydali na exkurzi do společností Wikov Sázavan, s. r. o. ve Zruči nad Sázavou a Pivovar Hubertus, a. s. v Kácově.

Pan inženýr Václav Šubrta, ředitel firmy Wikov Sázavan, jež působí ve strojírenském průmyslu a zabývá se zejména výrobou ozubených kol a mechanických převodovek,  nám ukázal, jak jejich firma funguje, co a jak vyrábí a s jakými dalšími firmami spolupracují. V podniku jsou zaměstnáni i lidé z cizích států, jakými jsou například Bělorusko, Ukrajina, Slovensko či Vietnam. Viděli jsme porovnání moderních a starších technologií, nejrůznější stroje a zařízení. Ačkoliv firma Wikov není pro nás mladé tak známá, je hodně velká a funguje i v jiných částech České republiky a zahraničí. Měli jsme tak příležitost seznámit se s prací v zajímavém, ale náročné prostředí.

Z firmy Wikov jsme pokračovali na exkurzi do pivovaru Hubertus, kde nám podrobně vysvětlili historii a průběh výroby piva v dnešní a předchozí době.

Cesta byla velmi krásná, hodně hezkých lesů, potůčků a vesnic. Rádi bychom se i v budoucnu zúčastnili dalších zajímavých exkurzí.

Denisa Vodičková, Victoria Berman, 2. B