Erasmus in Schools v hodinách ruštiny a španělštiny

žáci při projektu Erasmus

Vyučující cizích jazyků měli v letošním školním roce možnost využít ve svých hodinách rodilé mluvčí v rámci programu Erasmus in Schools. Nejprve dne 29. 11. 2022 naši školu navštívili 2 studenti Saša a Kolja z prvního ročníku ČVUT, kteří pocházejí z Ruska. Společně se žáky diskutovali o rozdílech ve školství v Česku a Rusku. Kluci byli mile překvapeni znalostmi a výslovností žáků třídy 2. D2 a zároveň řekli spoustu zajímavých informací. O stejném tématu poté hovořili se žáky ve třídě 3. B2.

Maxim (2. D2) k akci dodal: Mně se tato aktivita velice líbila, bylo to opravdu záživné a zajímavé, spoustu nového jsem se od Koljy přiučil a hrozně moc bych si přál, aby přišli znovu a přiučili mě něčemu novému, jelikož mám vysoké ambice a chtěl bych se naučit dokonale rusky.“

Povedená akce proběhla i v hodině španělského jazyka. Ve středu 1. 2. 2023 besedovali Iván a Jorge z Mexika se žáky třídy 3. C2 o významu cestování pro získání zkušeností v rámci projektu Erasmus. Naši žáci tak měli skvělou možnost mluvit nejen španělsky, ale i anglicky. Na konci besedy ti nejaktivnější získali mexické sladké odměny. Jedna žákyně dostala dokonce tradiční mexickou hru „Escalera mexicana“.

Muchísimas gracias Iván y Jorge J

Martin Vychytil, Irina Zajícová a Luis Palacios