Splněný sen

foto committed

Jmenuji se Diana Jonášová a jsem žákyní Obchodní akademie Dušní – obor ekonomické lyceum a zároveň jsem veslařkou a reprezentantkou ČR.

Veslování jsem se začala věnovat, když mi bylo pouhých 11 let. Od té doby se do toho snažím dávat 100 % – což se mi vyplácí, jak to už ve sportu bývá. Nyní jsem 9násobnou mistryní ČR na dráze dlouhé 2 km a také mistryní ČR na dlouhé dráze 6 km. Také jsem byla součástí reprezentačního týmu a zúčastnila jsem se mezinárodních závodů v Maďarsku, kde jsem obsadila 2. místo.

Moje léta na Obchodní akademii Dušní započala v roce 2018 a nyní se chýlí ke konci. Necelé dva roky mého studia zastínila pandemie Covid-19, ale i tak jsem si na této škole hodně prožila. Spojit sport a studium bylo vždy náročné, ale díky paní ředitelce Ing. Aleně Kocourkové mi bylo umožněno studovat s individuálním vzdělávacím plánem. Díky tomu bylo pro mne jednodušší zorganizovat si učení, testy a sportovní události. Podpory od učitelů se mi dostávalo mnoho a jsem za to velice vděčná.

Díky veslování a doporučujícímu dopisu z Obchodní akademie Dušní jsem o prázdninách v roce 2022 byla přijata na americkou univerzitu – Michigan State University. Bylo mi nabídnuto 100% stipendium za podmínky, že pro ně budu veslovat a i studovat. Rozhodla jsem se pokračovat v oboru, na který mě tato škola připravila, a to je ekonomie a marketing.

Velké díky všem, že jsem si mohla splnit svůj sen!