Přednáškové workshopy společnosti In-Báze

ilustrační foto s polévkou
V rámci prosincových hodin Společenské kultury měly obě třídy možnost setkat se na svých hodinách s cizinci, kteří žijí v České republice (jsou už v podstatě Čechy). Tito hosté seznámili žáky se svou zemí, svou kulturou, svou komunitou, zvyky a podobně. Sdíleli často i své osobní zážitky.
3. D tak měla možnost seznámit se s Vietnamskou kulturou.
3. C se zase dověděla o Sýrii a příběhu pana Morise Issy.
Byla to velmi zajímavá setkání plná nových informací. Děkujeme hostům, že si na nás našli čas.
Výběr ze zpětných vazeb žáků:
Vietnam – žáci 3. D:
  • Workshop byl velmi zábavný. Nejvíce mě zarazilo, že pro nás mají Vietnamci označení „vejce“. Jack byl velice milý a jsem rád, že si na nás udělal čas. Téma se vždy lépe poslouchá od někoho, kdo z komunity pochází a žije v ní.
  • Workshop o Vietnamu se mi velice líbil. Prezentace byla moc povedená, hezky zpracovaná, jak esteticky, tak obsahově. Prezentující byl skvěle připraven, protože nečetl z prezentace, veškerý slide nám vysvětlil a hlavně sám vypadal, že ho práce a téma baví. Na základní škole jsem měla podobnou přednášku o Vietnamu, ale v porovnání s tímto workshopem nebyla na stejné úrovni a jsem ráda, že moje dávná nespokojenost se mi vytratila a proměnila se v krásnou vzpomínku a podrobnější ponaučení.
  • Workshop se mi velice líbil a přišel mi moc zajímavý. Zjistila jsem spoustu nových informací. Nejvíce mě bavilo vyprávění o vietnamských domácnostech. Myslím si, že pro nás všechny byl workshop velice přínosný. Jack vyprávěl/prezentoval velice zábavnou formou, takže bych si ráda nějaký takový workshop zopakovala.
Sýrie – žáci 3. C:
  • Celá přednáška mi přišla velmi zajímavá. Bylo hezké slyšet člověka, který vypraví o tom, jak si šel za svým snem. Slyšet o všech překážkách a ostatních věcech, které ho během cesty potkaly. Bylo fajn se dozvědět něco z pohledu cizince…  Pouze mi přišlo, že se občas trochu opakoval.  Přijde mi důležité se bavit o jiných kulturách a zemích.
  • Bylo vidět, že pro pana Issu to bylo velmi osobní téma, ve kterém se velice dobře orientoval. Líbilo se mi, jak nám popisoval svoje příběhy a věci, které se mu v životě přihodily. Velmi mě zaujal jeho sen stát se filmovým režisérem a jak si za tím šel, i když ta cesta pro něj rozhodně nebyla jednoduchá, ale důležité je, že si ten sen dokázal splnit a dělá to, po čem celou dobu snil. …
  • Přednáška mi přišla zajímavá. Ještě jsem nikdy nebyla součástí podobné přednášky, kdy nám někdo říkal svůj příběh. Bylo to zajímavé i vzhledem k tomu, že nám přiblížil situaci v Sýrii. Což pro nás je něco nepředstavitelného, aby nám bomba prolétla kolem baráku. Celkově se mi přednáška líbila, beru to jako zpestření vyučovacích hodin.