Pražský hrad nám otevřel dveře

Prostory Pražského hradu, které jsou běžně veřejnosti nepřístupné, jsme měli možnost navštívit my, žáci 3. A, v pátek 5. října t. r.

Po 4. vyučovací hodině jsme se společně s našimi profesorkami vydali na Pražský hrad. Když jsme vstoupili na nádvoří, měli jsme ještě chvíli čas, tak jsme si ho mohli prohlédnout. Po malé chvíli nás zavolali a prohlídka začala.

Ve vstupní síni řádně zkontrolovali naše věci a pak jsme mohli pokračovat. V první místnosti, tzv. Rothmayerově sálu, nás přivítala paní průvodkyně a ukázala nám státní vyznamenání. Naše prohlídka dále pokračovala do Španělského sálu. Velká místnost s výraznou zlatou výzdobou nás velmi zaujala. Zde jsme si také udělali společnou fotku. Dále jsme procházeli například Trůnním sálem, Šatnou, Habsburským salonem, Zrcadlovým salonem, Obrazárnou atd.

Prohlídka byla poměrně dlouhá. Trvala téměř hodinu a viděli jsem toho opravdu mnoho. Každá místnost byla něčím zajímavá, nějak výjimečná. Neméně zajímavá byla také hradní stráž, která se nacházela v každé místnosti.

Jsme velice rádi, že jsme měli možnost navštívit tyto prostory.

Eliška Stříbrská