Jaké to je být kurátorem?

NG - diskuze o výstavě a k plnění daných úkolů.

To už vědí žáci 3. C, kteří si v pátek 13. 12. tuto možnost vyzkoušeli v rámci programu v Národní galerii, na který se vypravili v hodinách Společenské kultury. Šlo jim to výborně, což potvrdila i paní lektorka z galerie, která je moc chválila.

„Do galerie jsem se celkem těšil, ale velké očekávání jsem neměl. Avšak návštěva mě příjemně potěšila. Sice jsem čekal prohlídku s doplňujícím komentářem, ale práce ve skupinách byla celkem zábavná. Nikdy jsem nic takového nedělal, upřímně mě to bavilo a získal jsem díky tomu zcela jiný pohled na spoustu obrazů. Líbil se mi úkol, že jsme si měli vybrat obraz, který se nám nejmíň líbí, a potom se nad ním zamyslet. Najít to pěkné a také to, co tím chtěl autor říci. Překvapením pro mne byla poměrně zajímavá díla. Také jsem si sám na sobě uvědomil, že daleko více mě bavilo pozorovat obrazy v menší skupince, než procházet galerií sám. Paní lektorka z galerie byla příjemná a bylo vidět, že o umění mnoho ví.

Po skončení programu jsme mohli ještě zůstat v galerii a podle svého uvážení si prohlédnout další díla. Mnozí z nás toho využili. Domů jsem si v pátek odnesl zážitek, který si budu dlouho pamatovat.“

Poskládáno ze zpětných vazeb žáků 3. C