Výměnná akce

Každým rokem se koná výměnná akce s gymnáziem v německém Oberviechtachu. Ani letos tomu nebylo jinak. Zúčastnilo se jí 14 žáků OA Dušní a 14 žáků německého gymnázia.

21. 6. 2017 jsme se vydali autobusem do německého města Oberviechtach. Všichni jsme se velmi těšili, ale byli jsme také trochu nervózní, protože pro většinu z nás to byla první výměnná akce, které jsme se účastnili, a tak jsme nevěděli, co nás čeká. Když jsme dorazili na místo, už na nás čekali. Pomohli nám vzít naše zavazadla a jeli jsme k nim domů. Tam nás srdečně uvítali a došlo k vzájemnému představení a ubytování. Následující dny byl pro nás připravený program. Měli jsme možnost se zúčastnit vyučovacích hodin s našimi partnery, podívali jsme se do Mnichova, o kterém jsme se dozvěděli mnohé od české průvodkyně, s profesorkou z německého gymnázia jsme si prohlédli Amberg, byli jsme hosty každoroční studentské akce zvané Abiturscherz, kterou připravili maturanti gymnázia, hromadně jsme šli přes německo-české hranice, kde nás s historií České republiky a Německa seznámil místní obyvatel a také zde byl jeden společný večer, na němž nám místní žáci předvedli své prezentace o Terezíně a kde jsme si společně zazpívali a také zatancovali.

Ve volném čase a o víkendu jsme díky našim rodinám a partnerům, v tuto chvíli už skvělým kamarádům, navštívili mnoho zajímavých míst a akcí. Například nás vzali do Regensburgu, na bowling, tradiční bavorská žebírka, k jezeru…

Nikomu z nás se nechtělo jet pryč. Při odjezdu spoustě z nás ukápla slza. Všichni jsme zde navázali nová přátelství, poznali nová místa, nové lidi, získali nové zkušenosti a mnoho skvělých zážitků. Tato výměnná akce se velmi vydařila. Byl to skvělý zážitek. A všichni se už velmi těšíme, až Němci zavítají v říjnu do České republiky a my se znovu setkáme.

Eliška S.