Výlet do Polska

V posledním dubnovém týdnu se žáci 2. C, 2. D a 3. D spolu s profesorkami Obručníkovou, Dvořáčkovou a Špačkovou zúčastnili dvoudenního výletu do Osvětimi a Krakova.

O půlnoci jsme vyjeli z Prahy a cesta trvala sedm hodin. Hned po příjezdu do Polska jsme navštívili koncentrační tábor Osvětim. Prohlídka byla velmi zajímavá, a to zejména díky našim skvělým průvodcům, kteří svým výkladem dokázali barvitě vylíčit hrůzy života v táboře. Stejní průvodci nám ukázali i vyhlazovací tábor Osvětim-Březinka, který byl stejně působivý.

Kromě koncentračních táborů jsme v Polsku navštívili také solné doly ve Vieličce. Postupně jsme se dostali až do hloubky více než 135 m pod zem. Měli jsme možnost vidět solná jezírka, sochy ze soli nebo podzemní kapli, která je také celá solná a k našemu překvapení i plně funkční. Velkým zážitkem byl návrat zpět havířskými výtahy.

Druhý den výletu nás čekala prohlídka Krakova. Město nás okouzlilo historickými budovami, kostely a chrámy. Odpoledne pak, po jeho prohlídce, jsme nasedli do autobusu a vydali se na sedmihodinovou cestu domů.

Výlet za poznáním smutných okolností holocaustu se nám všem velmi líbil a všichni jsme si odvezli mnoho zážitků a nových poznatků.

Andrea P.