Účetní tým 2017 – Postup!

Dne 15. prosince 2016 jsme se v Praze zúčastnili základního kola celorepublikové soutěže Účetní tým 2017 ve složení Žaneta K., Michal S. a Josef D.
V první části soutěže jsme řešili účetní případy z celkem šesti účetních okruhů. Práci jsme si museli v týmu pečlivě rozdělit, protože jsme měli pouze jednu hodinu na vypracování. V této části jsme skončili druzí se ztrátou na první tým OA Vinohradské 2,5 bodu.
Následovala semifinálová kola formou soutěže „Riskuj“. Tato část spočívala v tom, že soutěžící hádali otázky z pěti účetních okruhů za 10, 20, 30, 40, 50 bodů. Byli jsme nalosováni do druhého semifinále a to jednoznačně ovládli o více než sto bodů. Díky tomuto výkonu jsme šli do finále z prvního místa. A přestože v něm byly všem týmům vynulovány body, tak jsme znova dokázali zvítězit a spolu s dalšími dvěma týmy postoupili mezi deset nejlepších škol do celorepublikového finále.
Po celou dobu soutěže panovala velmi příjemná a přátelská atmosféra nejen mezi týmy, ale i s organizátory soutěže, a tak se těšíme na finálové kolo 6. ledna 2017 opět v Praze.

Michal S.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *