Trojboj v Dušní 2018

„Nechtěl byste nám pomoci s organizací soutěže Ekonomický trojboj?“ zeptala se mě paní profesorka nedlouho před soutěží. Nemusel jsem dlouho přemýšlet, abych tuto nabídku přijal. Ve středu 6. 6. na naší škole pak proběhla soutěž v ekonomických předmětech, která je určena studentům 3. ročníku pražských obchodních akademií. A já jsem se stal pomocníkem.
Úvodní slovo dostaly organizátorky – profesorky odborných předmětů z naší školy. To, že tuto soutěž nepořádají poprvé, bylo vidět již na začátku –  všechny soutěžící nejdřív seznámily s pravidly a týmy se pak odebraly buďto vyplňovat test, nebo absolvovat kvíz. Potom si týmy úkoly vyměnily.
Na testu z ekonomických předmětů nebylo pro mě nic až tak nového nebo nezvyklého. Mile mne však překvapil kvíz, který se zaměřil na jejich všeobecné znalosti a pohotovost. Tady záleželo nejen na vědomostech, ale tak trochu i na ochotě riskovat.
Po krátké pauze nastala – jak podle mě, tak podle soutěžících – disciplína nejtěžší. Tvorba prezentace s obhajobou na vylosované téma. Možná se zdá, že celkem nic těžkého – soutěžní týmy však nesměly používat internet.
Podle mého soudu, podařilo se nám zorganizovat další skvělý (letos už 5.) ročník naší ekonomické soutěže. Velice rádi bychom poděkovali všem, kteří se účastnili této akce –  ať už jako soutěžící nebo jako organizátoři. Všichni jsme díky tomu mohli prožít ve škole den úplně jinak a zábavněji.  A samozřejmě blahopřejeme všem vítězným týmům.

Miloslav P.