Techmania 2017

Ve čtvrtek 26. 1. 2017 se opět všechny první ročníky sešly na Hlavním nádraží. Tentokrát už to bylo o poznání jednodušší, protože už se všichni známe.

Nastoupili jsme do vlaku směr Plzeň a dvě hodiny cesty využili k popovídání si, zábavě i odpočinku. Vystoupili jsme na nádraží Plzeň – Jižní předměstí a pak už nám zbývalo ujít jen pár metrů k Science Centru Techmania. Poté, co jsme si uložili věci, byly před námi tři hodiny plné dobrodružného poznávání.  Science Center je vlastně takové jednoduché a zábavné zasvěcení do zajímavostí vědy. V hlavní budově se nachází expozice zaměřená na fyziku, biologii a chemii. V protější budově je menší planetárium.

A co nás nejvíc zaujalo? Mohli jsme si přečíst zajímavosti o jídle, dozvědět se něco o našem těle, zastavit svůj vlastní stín, vydat se na cestu do středu Země, zasportovat si, nahlédnout do tajů optiky, vyzkoušet si tzv. lidské jojo a mnoho dalšího.

Součástí programu byla i show demonstrující fungování  Van de Graaffova generátoru, což si někteří z nás vyzkoušeli na vlastní kůži.

Po dlouhém prozkoumávání toho, co nám areál poskytl, jsme skončili u chutného občerstvení. Zpáteční cesta do Prahy nám rychle utekla, dorazili jsme v pořádku, unaveni, ale zase o něco chytřejší.

Kolektiv žáků 1. ročníků