Program v Národní galerii

NEBOJTE SE SOUČASNÉHO UMĚNÍ – tento program ve Veletržním paláci navštívily obě třídy ekonomického lycea v rámci hodin SPK.

Cílem programu je nabídnout žákům netradiční způsob přemýšlení o uměleckých dílech 2. poloviny 20. století. Mají možnost nalézt nový úhel pohledu na umění, které jim doposud nebylo srozumitelné. Snaží se interpretovat současné umění, nalézat a vysvětlovat své postoje k němu. Všichni zvládli tento nelehký úkol výborně.

Některá z hodnocení samotných žáků z 3. C

Návštěva Národní galerie byl podle mě dobrý zážitek. Nikdy předtím jsem tam nebyl a byl jsem mile překvapen. Prostory Národní galerie jsou skvělé. I samotný program se mi líbil. Naučil jsem se na umění dívat jiným pohledem a rozhodně mi to pomůže při příští návštěvě nějaké jiné galerie nebo výstavy. Vím teď, jak takovým dílům porozumět. Do Národní galerie se chci ještě někdy podívat a v klidu si prohlédnout i jiné obrazy, než které jsme viděli při naší návštěvě.

Filip

Výstava i atmosféra v Národní galerii se mi velice líbila. Nejvíce mě udivilo, jak člověk dokáže během pěti minut změnit svůj názor na umělecké dílo – ať už kladně či záporně, když je mu vysvětlen příběh nebo technika zpracování.

František

Mgr. Irena Sokolová