Poznávací zájezd do Anglie

Nový školní rok jsme zahájili poznávacím zájezdem do Anglie, který začal v úterý 19. září 2017, kdy jsme se sešli u autobusu a připravovali se na náročnou a dlouhou cestu napříč Německem, přes Holandsko, Belgii až do Francie. V Calais jsme se v brzkých ranních hodinách nalodili na trajekt a přes průliv La Manche dopluli do anglického Doveru, odkud jsme pokračovali do Londýna. V Londýně jsme strávili celý den prohlídkou nejznámějších památek a turisty vyhledávaných  míst, jako je například Londýnské oko, Westminsterský palác, Elisabeth Tower – Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Národní galerie nebo Piccadilly Circus. Také jsme si vyzkoušeli cestu londýnským metrem a den zakončili odjezdem z Londýna do Bexley, kde jsme se poprvé setkali s našimi hostitelskými rodinami.

V dalších dnech jsme obdivovali krásy jižní Anglie – přírodní úkaz ve Východním Sussexu – The Long Man of Wilmington a útesy Seven Sisters. Navštívili jsme města Brighton a Rochester a strávili příjemné chvíle prohlídkou Leeds Castle obklopeného rozlehlým parkem v anglickém stylu.

Poslední den našeho pobytu, 23. září 2017, jsme zakončili opět návštěvou Londýna. Prohlédli jsme si Tower of London a korunovační klenoty, prošli jsme se po zvedacím mostě Tower Bridge, zahlédli slavné divadlo Globe spjaté s Williamem Shakespearem a zastavili jsme se u Katedrály svatého Pavla. Prohlídku Londýna jsme uzavřeli plavbou lodí po Temži do Greenwich, kde jsme viděli nultý poledník a kde jsme měli možnost se naposledy rozloučit večerním pohledem na pomalu se rozsvěcující zástavbu moderního Londýna.

Poté nás opět čekala dlouhá a vyčerpávající cesta trajektem a autobusem do České republiky. I přes komplikace, které nás při zpáteční cestě potkaly, jsme si všichni výlet užili a domů jsme si, kromě dárků a suvenýrů, přivezli mnoho nezapomenutelných zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.

Mgr. Libuše Hapalová