Sbírka zákonů – odložení termínu přijímacích a maturitních zkoušek

Zákon č. 135/2020 Sb., o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020, dnes vyšel ve Sbírce zákonů:
http://www.msmt.cz/dokumenty-3/zakon-o-zvlastnich-pravidlech-pro-prijimani-k-nekterym

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předpokládá, že by se žáci mohli do škol vrátit ve druhé polovině května. Přesný termín maturit chce ministr vyhlásit až po znovuotevření škol.

 Státní maturity se budou konat tři týdny po návratu studentů do školních lavic, plánuje ministerstvo školství.

Jednotné přijímací zkoušky na střední školy se uskuteční dva týdny po znovuotevření škol.

A pokud se školy neotevřou do 1. června, bude vystaveno maturitní vysvědčení na základě předchozích studijních výsledků.

 S ohledem na časové hledisko bude letos ze společné části maturity vypuštěna písemná část z českého a cizího jazyka a dělat se bude jen didaktický test.

Konkrétní termín jednotné přijímací zkoušky a státní maturity pak stanoví ministerstvo podle toho, kdy skončí současná opatření kvůli epidemii COVID-19.

 Podle ministra školství budou oproti minulým letům zkráceny termíny pro vyhodnocení výsledků jednotné přijímací zkoušky, aby se uchazeči o studium dozvěděli vzhledem k okolnostem výsledek co možná nejdříve.

Ředitelé, kteří se rozhodli dělat i školní část přijímací zkoušky, stanoví jejich nové termíny v souladu s harmonogramem, který určí MŠMT.