Návštěva Poslanecké sněmovny

Dne 6. 12. 2017 naše třída 3. A s paní profesorkou Dvořáčkovou navštívila Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR. Měli jsme jedinečnou možnost nahlédnout do míst, která jsou obvykle veřejnosti nepřístupná.  Doprovázela nás paní průvodkyně z Informačního centra PS.

Nejdříve jsme zhlédli krátký film o historii a funkci Poslanecké sněmovny. Poté jsme podstoupili bezpečnostní prohlídku, kde jsme zjistili, že i nekovové předměty mohou rozeznít bezpečnostní rám.

Pak už nás čekala samotná prohlídka rozlehlých prostorů sněmovny. Před jednacím sálem (tzv. kuloárem) začala paní průvodkyně výklad. Dozvěděli jsme se něco málo o historii a prohlédli jsme si fotografie nových poslanců (některé jsme spatřili na vlastní oči). Také jsme viděli schodiště, po kterém chodí významné osobnosti, když jdou navštívit Poslaneckou sněmovnu (např. prezident).

Dále jsme vystoupali do druhého patra, kde nás čekal poslední bod naší návštěvy. Byl to jednací sál, kde právě probíhalo jednání rozpočtového výboru ČR. Po vstupu na galerie pro hosty jsme se v tichosti usadili a pozorovali dění v sále. Nejvíce nás však zaujala nádherná výzdoba tohoto sálu.

Pro všechny z nás to byl nezapomenutelný zážitek.

Zuzana J., Tereza Š.