Návštěva Parlamentu ČR

Dne 7. 11. 2017 se třída 4. D společně s panem profesorem Vašíčkem vydala na návštěvu Poslanecké sněmovny České republiky.

Jelikož se Poslanecká sněmovna nachází jen kousek od školy, vydali jsme se pěšky. Přešli jsme přes Karlův most a spousty z nás potěšilo i příjemné slunečné počasí.

Při příchodu jsme zhlédli zajímavý dokumentární film o historii parlamentarismu, ale také o jeho samotném rozdělení, abychom výkladu paní průvodkyně lépe rozuměli. Zajímavá byla také bezpečností prohlídka, která je nutná před vstupem každého z nás.

Později jsme si prohlédli sněmovnu, která se nachází v komplexu tří paláců (Thunovský, Šternberských, Smiřický) a několika měšťanských domů. Měli jsme také možnost si prohlédnout místa veřejnosti nepřístupná, jako například kavárnu pro zaměstnance a poslance. Dále nám paní průvodkyně ukázala schodiště, po němž do paláce vstupují nejvýznamnější osobnosti politického života a nástěnku s aktuálními poslanci.

Poté na nás čekala místnost, na kterou jsme se všichni těšili nejvíce, a to jednací sál, který je od roku 1993 místem jednání poslanců Parlamentu ČR. Bohužel tento den neprobíhalo žádné jednání, avšak to nám vyhradila nádherná a dechberoucí výzdoba tohoto sálu.

A kdo ví, třeba se zde po maturitě opět všichni shledáme :).

Děkujeme panu profesorovi Vašíčkovi za zpříjemnění čtvrtečního vyučování.

Lenka N.