IT ZEUS 2017 – Dušní opět 1. místo!

Zeus je nejvyšší z bohů řecké mytologie, ale pro naše studenty ZEUS znamená zeměpis, ekonomika, účetnictví, statistika a k tomu IT rovná se  infomační technologie – a to všechno dohromady soutěž pro žáky 2. ročníku pražských obchodních akademií. Už od roku 2013 ji pořádá Obchodní akademie Resslova 5 a nám z Dušní se na ní mimořádně daří. Zvítězili jsme tu v letech 2014, 2015 a zvítězili jsme i letos!

Do soutěže poslalo své dvoučlenné týmy celkem 7 škol; nás reprezentoval Jakub R. a Michal M. „ V první částí jsme psali test z účetnictví, ekonomiky a statistiky, který jsme vyplňovali každý sám. Měli jsme např. vypočítat superhrubou mzdu a daň z příjmu. Z účetnictví tam bylo třeba účtování krátkodobých úvěrů, splátky úvěru a účet peníze na cestě.  V tomto testu každý z nás získal 24 bodů ze 34 možných a s celkovými 48 body jsme se umístili na průběžném 1. místě,“ říká Jakub.

„Ve druhé části jsme už pracovali jako tým a měli jsme za úkol v časovém limitu 35 minut upravit text ve Wordu a doplnit zeměpisné údaje týkající se jednotlivých států Evropské unie a Unie samotné. Například vytvořit tabulku a zapsat do ní státy, které přistoupily v roce 2004, jejich hlavní města, měnu atd. a podle pokynů tabulku upravit. I v této části soutěže se nám dařilo a získali jsme 31 bodů. Po sečtení všech bodů z obou kol jsme 1. místo uhájili!“ radovali se naši soutěžící ze svého vítězství.

Jakubovi a Michalovi blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů ve studiu i podobných soutěžích!