Další úspěch našich žáků – IT ZEUS 2018

Silný jako Zeus, moudrý jako Zeus. Původně byl Zeus řeckým bohem, nyní však toto slovo reprezentuje zkratku soutěže pořádané každoročně na OA Resslova 5, která se skládá ze Z – zeměpis, E- ekonomika, U – účetnictví, S – statistika – ZEUS. Dva naši žáci, nejlepší ze školy, se přesně této soutěže v minulém týdnu zúčastnili.

Že to nebylo nic jednoduchého, o tom by mohli povídat všichni účastníci. V první části všechny čekal test. Tato písemná zkouška rozhodla o průběžných výsledcích soutěže, protože soutěžní týmy zde mohly získat většinu soutěžních bodů. Naši žáci si v tomto kole vybojovali krásné druhé místo. Bohužel na první příčku jim zbývaly 2 body.

Druhou částí byla práce s počítačem, pouze s omezeným použitím internetu. Pro soutěžící byla nachystána úloha týkající se zpracování tabulky podle platných směrnic. Druhým úkolem bylo vypracovat dopis, pomocí hromadné korespondence. Tato část soutěže rozhodla o definitivních výsledcích soutěže.

Družstvo OA Dušní získalo z druhé části maximální možný počet bodů, shodně s ČAO Resslova 8. Po skončení počítačové části soutěže došlo ke krátkému vyhodnocení. Náš tým se tak definitivně umístil na krásném druhém místě.

Miloslav P.