Další úspěch našich žáků – IT ZEUS 2018

Obrázek boha Dia

Silný jako Zeus, moudrý jako Zeus. Původně byl Zeus řeckým bohem, nyní však toto slovo reprezentuje zkratku soutěže pořádané každoročně na OA Resslova 5, která se skládá ze Z – zeměpis, E- ekonomika, U – účetnictví, S – statistika – ZEUS. Dva naši žáci, nejlepší ze školy, se přesně této soutěže v minulém týdnu zúčastnili.

Že to nebylo nic jednoduchého, o tom by mohli povídat všichni účastníci. V první části všechny čekal test. Tato písemná zkouška rozhodla o průběžných výsledcích soutěže, protože soutěžní týmy zde mohly získat většinu soutěžních bodů. Naši žáci si v tomto kole vybojovali krásné druhé místo. Bohužel na první příčku jim zbývaly 2 body.

Druhou částí byla práce s počítačem, pouze s omezeným použitím internetu. Pro soutěžící byla nachystána úloha týkající se zpracování tabulky podle platných směrnic. Druhým úkolem bylo vypracovat dopis, pomocí hromadné korespondence. Tato část soutěže rozhodla o definitivních výsledcích soutěže.

Družstvo OA Dušní získalo z druhé části maximální možný počet bodů, shodně s ČAO Resslova 8. Po skončení počítačové části soutěže došlo ke krátkému vyhodnocení. Náš tým se tak definitivně umístil na krásném druhém místě.

Miloslav P.