Další úspěch našeho účetního týmu

Dne 6. ledna 2017 se v Praze konalo finále soutěže Účetní tým 2017, ve kterém jsme se utkali s 10 nejlepšími účetními týmy v republice. Zúčastnili jsme se ho ve složení Žaneta K., Michal S., Josef D.

Finále bylo velmi podobné základnímu kolu. V první části se opět řešila případová studie. V této části jsme skončili o 3 body druzí za vítěznou OA Třebíč. Všechny týmy se vešly do rozmezí 40 bodů, takže se očekával velký boj. Poté následovala semifinále, která proběhla formou znalostní soutěže „Riskuj“, kde se volily otázky z 5 okruhů. Každý tým si volil otázky podle obtížnosti v rozmezí 10 až 50 bodů. V případě správné odpovědi dostal tým příslušný počet bodů, naopak pokud odpověděl chybně, body se mu odčítaly. My jsme byli nalosováni do druhého semifinále, které jsme s náskokem více než 100 bodů vyhráli. Překvapením bylo, že po tomto kole vypadla OA Třebíč, která byla velkým favoritem. Ve finále se získané body nulovaly a týmy, které se do něj dostaly, tak měly stejnou výchozí pozici. Vzhledem ke kvalitě týmů byl finálový boj opravdu velký a soutěžní otázky nebyly vůbec jednoduché. Náš tým se konkurence nezalekl a umístil sena krásném 2. místě.

Mezi týmy i přes vzájemnou rivalitu panovala přátelská atmosféra a v té se nesla i celá soutěž. Rádi jsme si zasoutěžili a změřili své síly s ostatními. Doufáme, že příští rok na náš úspěch naváží další žáci z naší školy.

Žaneta K.