Čapkova Strž

Nádherná příroda, absolutní klid. Takto se jeví krajina nedaleko Staré Huti. Slunce se odráží od hladiny rybníka Strž, kolem kterého se vine nenápadná asfaltová cestička. Může se zdát, že nevede nikam, ale zdání klame. Přímo vedle zmíněného rybníka se nachází velká vila, kterou dostal Karel Čapek, jeden z našich nejvýznamnějších spisovatelů, s manželkou Olgou jako svatební dar.

A právě návštěvou tohoto místa si zpestřili studenti třetích ročníků závěr školního roku.  V současné době se zde nachází Památník Karla Čapka. Expozice nám oprášila školní znalosti a dozvěděli jsme se i mnoho dalších informací o osobnosti Karla Čapka, jeho ženy, ale třeba i o Ferdinandu Peroutkovi, kterému je věnována samostatná expozice.

Kromě prohlídky vily jsme měli možnost projít si i krásnou zahradu a koupit si něco na zub v místním obchůdku. Cestou k autobusu jsme absolvovali i část naučné stezky Karla Čapka.

Odjížděli jsme nabiti informacemi a pocity příjemně stráveného dne. Děkujeme a těšíme se na další příležitost společně někam vyrazit.

I. Kubišta, O. Švorm